Nya inlägg

Topic-icon § 9 Föreningens bildande

  • Johan Sangberg
  • Johan Sangberg Profilbild Författare till inlägg
  • Offline
  • Administrator
  • Administrator
  • Jag har sysslat med hantverk och teknik hela mitt liv. Smider konstsmide och skissar och målar.
Mer
15 år 2 månader sedan #21488 av Johan Sangberg
§ 9 Föreningens bildande skapades av Johan Sangberg
Under 2007 hålls konstituerande möte, tillika årsmöte, under September månad. Dagordningen anpassas härtill. För styrelsen väljs vid mötet - förutom ordförande och suppleanter - fem ledamöter, varav tre på två år och två på ett år. Inför mötet har en interimstyrelse utgjort valberedning och svarar för förslag som annars ankommer på styrelsen.Vi kan bilda en Interimsstyrelse (valberedning) på träffen som fixar namn till 7 personer som blir första styrelsen????


//johan

Johan Sangberg
Sidan laddades på: 0.060 sekunder
Powered by Kunena Forum